Gamle RSKér
Forsiden Op

 

 du er nr:   Hit Counter    siden 03122004  

DEM VI IKKE HAR ADRESSERNE PÅ. klik her


 

DEM VI  HAR ADRESSERNE PÅ.

 

 

 

 

 

 

Tjenerelev

Agnete Toudal

 (Nete)

Palle Blicher  sender

 

 

 

 

vedr e-mail erstat xx med dk

Altmuligmand

Alfred Rasmussen

 

Bygaden 9

Ravnkilde

9610

Nørager

98569302

/

Smbr elev

Anette Jensen

 

Stadionvej 7

 

9760

Vrå

98 98 22 70

/

tjenerelev

Anja Jørgensen

(Szmiedowicz)

Løvenholmvej 318

 

8900

Randers

86 41 02 73

* lamp@vip.cybercity.xx

Tjenerelev

Anne Marie Frederiksen

(Thomsen)

Gl.Rønnebjergvej 155

Pleth

9760

Vrå

98 98 86 88

* smukke@pleth.xx

Kokkeelev

Bente Kirkegaard Pedersen

 

Vælderskoven 11

 

9520

Skørping

98 37 51 30

*

Tjener-afløser

Bente Markussen

 

Tylstrupvej 74

 

9320

Hjallerup

5051 5060

/

Overtjener

Bernd Schlüter

 

Tinghøjvej 7

Skibsted

9293

Nr.Kongerslev

23 23 54 26

/

Smbrjomfru + natpot

Birthe og Søren Blicher

 

Stentoften 44

Rebild

9520

Skørping

98 39 21 61

*

Receptionschef

Birthe Warring

 

Grangårdsvej 24

 

9530

Støvring

98 37 34 51

/

Tjener

Bjarne Pedersen

”guldtand”

Nørregade 3, st th

 

8800

Viborg

30 61 38 32

*j

Kok

Christian Pedersen

 

Walkendoffsvej 40

Tved

5700

Svendborg

62 20 27 01

 

Inspectør

Claus Nyby Waagø

 

Falkåsen 10

 

2742

Skien

Norge

 

* bacc@biltema-skien.no

Kokkeelev

Claus Quist Mortensen

Tingstedet

Duebakkevej 111,1.

 

2000

Frederiksberg

48 18 87 10

*

Tjenerelev

Dorthe Benn

fra  Fløe

Karetmagertoften 112

 

8270

Højbjerg

86 29 74 27

* dorte.benn@stofanet.xx

Morgendame + afløser

Dorthe Jensen

(Jacobsen)

Skovvej 48

 

9510

Arden

98 55 47 97

*

Reception

Elna Andersen

Reception

Braulstrupvej 9

Braulstrup

9541

Suldrup

98 65 30 03

*

Tjener

Erik Pedersen

(Shi-de-fint)

Norra Klockspelsveg 11B

 

27774

Malmø

0046 707753793

2941 6159

*  ep@bvtravel.xx

Køkkenchef

Erik Sommer

Køkkenchef

P Kornings Vej 18

 

8900

Randers

86 41 39 28

/

Tjenerelev

Finn Taul

nu -Hotel Skagen

Gl. Skørpingvej 11

 

9520

Skørping

98 39 22 98

* 98442233

Kok

Flemming Jensen

 KE´s bror

Grønnegade 6

 

9760

Vrå

98 98 11 98

/

Bager

Grethe Kjær Hansen

 

Bjørnstrupvej 28 C

Hornum

9600

Aars

98 66 13 39

*

Reception

Grethe Nielsen

(Per´s kone dengang)

Stendyssen 25

 

9230

Svenstrup

98 38 02 38

/

Afløser, tjener/opvask

Hanne Jacobsen

 

Poul Paghs gade 14,st.tv

 

9000

Aalborg

 

* 98371630- forældre

Smørrebrødsjomfru

Hanne Marco Christensen

 fra Schellsminde

Ambjergvej 4,

 

9560

Hadsund

98 56 54 44

*j

Reception

Hanne Markussen

 

Falkeallé 3

 

9530

Støvring

98 37 22 19

*

Tjenerelev

Hanne Mikkelsen

Herregårdkælderen

Sønderskovgårdvej 2

 

6050

Brørup

75 38 38 45

/ hmi@ceukolding.xx

Tjenerelev

Helene Dalgård

-Jp´s datter

Ryesgade 94, 1.tv.

 

2100

København Ø

26 22 63 69

/

Tjenerelev

Helle Gregersen

 

Østre Parkvej 29

 

4100

Ringsted

 

*  hellegregersen@hotmail.com

Tjenerelev

Helle Mikkelsen

(Oddershede)

Møl­holmvej 21,

Dollerup

9520

Skørping

98 33 52 21

/

Konditor

Henning Andersen

 

Vangsallé 2

 

9000

Aalborg

98 10 18 34

* henning@oev.xx

Overtjener

Henning Jøhnk

 

Nygade 11

 

9493

Saltum

98 88 18 25

 

Tjener 

Irene Nielsen

(Simonsen)

Jyllandsgade 20

Haverslev

9610

Nørager

 

/

Kokkeelev

Jakob Julin

(Hansen)

Teglageren 46

 

9240

Nibe

98 18 32 08

*

Overtjener

Jan Simonsen

 

Klingerhøjvej 6

Guldbæk

9230

Svenstrup

98 38 52 82

*

Reception

Jane Boll   

 

Guldbækvej 153

Sørup

9530

Støvring

 

/

Kok + gastronomisk guide

Jens-Ole Frederiksen

Jof

Gl.Rønnebjergvej 155

Pleth

9760

Vrå

98 98 86 88

* jof@pleth.xx

Altmuligmand

Jens Mogensen

Altmuligmand

Engparken 20

Rørbæk

9500

Hobro

98 56 92 66

/

Kokkeelev - kok

Jesper Rolighed Nielsen

Pt. Grønland

Lindalsbakken 11

 

9560

Hadsund

21 43 32 11

*

Kokkeelev

Jette Hesel

 

Houlkærvej 40, 1. th

 

8800

Viborg

86 67 11 90

* jette.hesel@hotmail.com

Reception

Jutta Sennels

 

Haderslevvej 241

Sønderjyll.

6200

Åbenrå

74 63 08 26

??

Direktør

Jørgen Pedersen

 

Vælderskoven 11

 

9520

Skørping

98 37 51 30

 * rold.storkro@get2net.xx

Overtj + reception

Jørgen og Helle Teglgård  

 

Søndermarksvej 119,1.tv

 

8850

Viborg

86 68 16 26

*

Opvask

Karen Belling

 

Tulstruphave 84

 

3400

Hillerød

48 28 61 40

/

Tjener

Karin Lundsgård

 

Lyngbyvej 73

 

9520

Skørping

98 33 91 06

*

Tjenerelev  -Præstesøn

Karsten Friis  Hartmann

-Præstesøn

17, Clos des Vignes

01630 St. Genis Pouilly

 

Frankrig

 

/ Forældre : 98633719   karsten.hartmann@sarasin.ch

Kokkeelev & kok

Kenny Kjær Olsen

 

Østergade 62, 2

Rønne

3700

Bornholm

 

* forældre: 98 63 28 99

Tjener

Kim Frederiksen

 

Skovvej 17

 

9510

Arden

98 56 21 64

/

Kokkeelev

Kirsten Lassen

 

E.J.Overbysvej 17

 

9430

Vadum

96 38 00 02

* hhkl@pedersen.mail.xx

Tjener og kontor

Klaus og Lisbeth Von Der Hude

( Elisabeth)

Døstrupvej 205

Ravnkilde

9610

Nørager

98 56 92 65

*

Køkkenchef

Knud Erik Jensen

 

Anders Borks vej 18

 

9000

Aalborg

98 16 98 86

/

Tjener

Knud Rasmussen

 

Skovvej 64

 

9510

Arden

98 56 24 91

*

Kokkeelev

Lars Balslev Clausen

 

Pilevej 3

 

8240

Risskov

86 17 45 41

/

 

Lars Belling

 

Harløsevej 203A

 

3400

Hillerød

48 21 08 09

/

Tjener

Lars Kæp Jensen

 

Falkeallé 3

 

9530

Støvring

98 37 22 19

*  lars@rold.xx

Kokkeelev

Lars Randers

Odie

          død i 2007

Tjener

Leif Andersen

 

Solsortevej 16

 

9875

Terndrup

98 33 56 64

/

Inspektør

Lene Frahm          

 

Hulvej 22 A

Lyngsbæk

8400

Ebeltoft

86 36 19 19

*

Tjenerelev

Line Michelsen

 

Landmandsgade

Nr.Kongerslev

 

 

 

 

Tjenerelev

Lise Lotte  Rosbjerg

(Christiansen)

Vejrholm 31 G

Ø.Uttrup

9220

Alborg Ø

98 15 63 02

*

Receptionselev

Lotte Nygaard

 

Præstevej 19

 

9520

Skørping

98 37 53 18

/

Reception

Marlene Ankerstjerne Christensen

 

Hadsundvej 5

Astrup

9510

Arden

 

/

tjenerelev

Majlis Johannesen

 

Skakvejen 24

Sønderholm

9240

Nibe

98 79 16 65

*

kokkeelev

Marianne Jensen Ormstrup

Årestrup

Hyttefadet 22

Klitgård

9240

Nibe

98 13 37 01

/

Tj-afløser

Merethe Lynnerup

 

Næsset 1

 

8660

Skanderborg

29 46 34 92

*

Reception

Metha Nygård Pedersen

 

Hobrovej 13

 

9600

Års

98 62 41 90

*

Smbr-elev

Mette Blicher

Restaurant Hedelund

Nørregade 41

 

9700

Brønderslev

98 82 07 80

* r.hedelund@compaqnet.xx

Tjenerelev

Mie Hansen

 

Egevænget 34

 

6051

Almind

75 56 17 23

* mie@popx.xx

Tjenerelev

Palle Blicher

 

Kaktussen

Østerågade 27

9000

Aalborg

98 13 94 50

*

Tjenerelev

Per Kristiansen

 

Store Tingbakke 91

 

9310

Vodskov

96 38 58 58

/

Kok

Per Fisker

diner trans

Langgade 22

Hørning

8900

Randers

86 49 43 38

*

Kokkeelev

Per Nielsen

Dorthes bror

Horsmarksvej 18

Volstrup

9230

Svenstrup

98 38 54 26

*

Kok

Peter Vejby

 

Smalbyvej 34

 

9700

Brønderslev

98 80 18 83

* peter.vejby@tdcadsl.xx

Reception

Rikke Werning  Uhrenholt

 

Hobrovejen 962

Teglgården i Annerup

9530

Støvring

98 38 45 48

* uhrenholt@mail.xx

Overtjener

Rudolf Bilde

Søndervig

Mølhøjvej 12

 

6950

Ringkøbing

97 32 39 02

*

Smbr jomfru

Sanny Mortensen

 Nu Hotel Hadsund

Æblevej 1

 

9560

Hadsund

98 57 46 69

*  98 57 42 55

Kok-og tjenerelev

Stefan og Jane Dahl

 

Rørkærvej 65

 

8722

 Hedensted

32 58 84 41

*   fam.jas@get2net.xx

Tjener

Stig Andersen

 

Vesterbro 30

 

7900

Nykøbing M

96 69 11 22

/

Reception

Susanne Tillegreen

 

Nørholmsvej 232

Nørholm

9000

Aalborg

98 34 15 75

*

Altmuligmand

Svend

 

Hobrovej 21

 

9530

Støvring

98 37 28 48

/

Tjener

Thomas Jensen

 

Mågevej 21

Stevnstrup

8070

Langaa

86 46 78 88

* jensen@golf-hotel-viborg.xx

Tjenerelev

Tom Nørgaard Jensen

 

Teisensvej 11, 3. tv

 

9400

Nr.Sundby

98 17 08 40

* ztj@kmd.xx 

Tjener

Tommi Larsen

 

Cimbrevej 16

Rebild

9520

Skørping

98 39 23 26

* govinja@mail.xx ???

Tjenerelev

Vibeke Nielsen

 

Rosenparken 39

 

9240

Nibe

98 35 11 32

* vn@jubiimail.xx

Smbr elev

Winnie Jensen

Simens

Allerupvej 37

 

9220

Aalborg Ø

98 15 17 37

* wj@mailme.xx

Overtjener

Finn Petersen

OP

maskandiser

 

 

Tylstrup

 

 

Tjenerafløser-selskab

Rosa Nørgård

Rockwool

Bluhmesgade 4 a

 

9510

Arden

98 56 11 91

*rosanoergaard@hotmail.com 

Smbr jomfru Skørping

Nanna Kirkegaard Jensen

 

Mælkevejen 1 b

 

9520

Skørping

98 39 19 84

/

Tjernerelev

John Frahm

 

Svendborgvej 25

 

5750

Ringe

61 70 62 58

??

Kokke- og tjenerelev

Bjarne & Susanne, Pedersen

 

Nørdam 6

Nørdam

9630

Møldrup

86 69 11 12

20 63 88 38

* pedersen@bonbon.net

tjener & opvasker

Hr og fru Knudsen

 

Kelnerstræde 7

Byrsted

9240

Nibe

98 38 70 10

/

Recption & altmuligmand

Jenny og Gustav  Garner-Kaasgaard

 

Liljeallé 2A

 

6920

Videbæk

97 17 13 31

 

Reception

Kirsten Kibæk

 

Sophielund 25

Søby

8543

Hornslet

 

 

Reception

Jette Therkildsen

( Lützhoft)

Ferren 48

 

9492

Blokhus

 

 

Tjener  

Lars Spring

 

 

 

 

 

 

lacocotte@parkhotel.xx

Kokkeelev

Ninna Hedegård

 

Kildegade 33

 

9240

Nibe

98 35 30 11

 

Tjenerelev

Frida Nysum

 

Nibevej 176

Ø. Hornum

9530

Støvring

98 38 57 12

 

Kokkeelev

Lars Meldgaard

 

Sankelsmarsgade 13, 4.th

 

1676

København  K

 

 

Tjener

Hans Johnsen

Pt. Brøndums Hotel, Skagen

Adelgade 55 A

 

9500

Hobro

2851 6988

* hrjohnsen@sol.xx

Tjenerelev

Helle Lomholt

Årestrup(rasmussen )

Haverslevvej 42,

Ersted

9520

Skørping

 

 

Kokkeelev

Hans Jørn Østergård

 

Mastruphøj 15

 

9530

Støvring

9837 3205

 

Tjenerelev

Peter  De Vallier

 

Ewaldsgade 15, st

 

800

Århus C

8612 9797

 

Gastronoisk guide

Hans Jørgensen

 

Dalbergsgade 2B, 2. sal, lejh 4

 

8800

Viborg

 

 


  Nogle af dem vi ikke fandt i tide

  De kan nå det en anden gang, måske om 5 år

 

 

 

 

tjener elev 

Christian Tofteby

  

  Provstejorden 4

  

9000

 Aalborg 

9818 3643

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Fornavn

Hjælp os nu,  med at finde de sidste…hvis vi skulle finde på at holde en ny fest

Adresselinje1

Adresselinje2

Postnr.

By

  Tlf. Privat

Kontakt/ mail

 

 

DEM VI IKKE HAR ADRESSERNE PÅ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Alice

 

 

 

 

 

 

 

Natpot

Anna Nielsen

Natpot

 

 

 

Terndrup

 

 

Kursus

Annelise Jørgensen

kursus

 

 

 

Støvring

 

 

Kokkeelev

Bonnie

 

 

 

 

 

 

 

Tjenerelev-dennis

Brian

 

 

 

 

 

 

 

Tjener

Britta

 

 

 

 

 

 

 

Overtjener

Bruno Winther

 

 

 

 

 

 

 

Tjener

Dirch Semeye

 

 

 

 

 

 

 

Opvask + Tj-afløser

Fie

 

 

 

 

 

 

 

Tjener

Helen Hansen

(jørgensen)

Arendalsvej

 

8600

Silkeborg

 

 

kokkeelev

Jean Claude

Frankrig

 

 

 

 

 

 

inspektør

John M.S Hansen

 

Senest motel Varde

 

 

 

 

 

 

Kasper

 

 

 

 

 

 

 

kokkeelev

Kenneth

 

 

 

 

 

 

 

Overtjener

Lissy Lydiksen

Fagskolen Ribe

 

 

 

 

 

 

Opvask & tj-afløser

Mette Harbo

 

 

 

 

 

 

 

 

Michelle

 

 

 

 

 

 

 

 

Pia Bragen

 

 

 

 

 

 

 

Overtjener  

Poul Erik Fuglsang

PE

 

 

 

København / grønland ?

26 66 80 61

???

Kokkeelev

Lars Thomsen

 

 

 

 

 

 

 

natpot

Robert Ib og Benthe Nielsen

 

Evt saltumvej

 

 

 

 

 

hotelchef

Leif Lauritsen

 

 

 

 

 

 

 

Bar dame

Susanne  Hosbond

Far evt autoforhandler hobro

 

 

 

 

 

 

Kok

Thomas

Senere  Scandic Aalborg

 

 

 

 

 

 

 

Alex

frederikshavn

 

 

 

 

 

 

 

Ester

 

 

 

 

 

 

 

Kok

Laila (Johansen)

Senere nyborg strand

 

 

 

 

 

 

Kokke-elev

Lene ( boede ved Priess)

Blev gift m/ landmand

 

 

 

 

 

 

Kok

Niels Lundsgård

 

 

 

 

 

 

 

tjenerelev

Lisbeth Jørgensen

 

 

 

 

 

 

 

kokkeelev

Lisbeth

 

 

 

 

 

 

 

 

Klaus Kingbo

frederikshavn